Wielka Brytania to wspólnota, która charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętą gospodarką.

Nic więc dziwnego, że wielu Polaków decyduje się na podjęcie pracy w krajach brytyjskich, ze względu na możliwość wygenerowania sporych zarobków, które są znacznie lepsze niż w Polsce, nawet w przypadku osiedlenia się na stałe w UK. Poza tym dobrym pomysłem na zwiększenie zarobku jest otwarcie własnej firmy lub jej oddziału na obszarze Zjednoczonego Królestwa. W takim przypadku konieczne jest między innymi zadbanie o firmową księgowość.

Kto może korzystać z usług polskich księgowych w UK?

Polscy księgowi w Wielkiej Brytanii i ich klienci

Prowadzenie różnego rodzaju rozliczeń, załatwianie spraw formalnych czy też kadrowo-płacowych, można przeprowadzić samodzielnie lub z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania rachunkowego. Inną opcją jest zatrudnienie etatowego księgowego, jednak rozwiązanie to jest dość kosztowne. To właśnie dlatego szerokie grono firm korzysta z usług biur rachunkowych. Bardzo sporym gronem klientów takich usługodawców są małe przedsiębiorstwa i firmy jednoosobowe, które często szukają kompleksowej oraz niedrogiej obsługi księgowej.

Inną grupą klientów polskich księgowych na terenie Zjednoczonego Królestwa, są większe firmy, a także duże korporacje, spółki, itp. Coraz szersze grono takich dużych firm zauważa, że usługi z zakresu księgowości i rachunkowości są bardzo kompleksowe i obejmują poradnictwo, sporządzanie różnych dokumentów oraz szerokie działanie w imieniu przedsiębiorcy. Dzięki temu można skupić się na swojej pracy i nie trzeba zatrudniać etatowych księgowych.

Warto zaznaczyć, że profesjonalny polski ksiegowy w Londynie oraz w innych brytyjskich miastach, jest fachowcem, który potrafi udzielić pomocy nie tylko różnym firmom, ale również klientom indywidualnym, którzy wykonują pracę zarobkową na rzecz różnych pracodawców. W takim przypadku można liczyć na pomoc w wypełnianiu i składaniu rocznych deklaracji podatkowych oraz na uzyskanie wielu cennych porad związanych z różnorodnymi sprawami o charakterze rozliczeń, obowiązków rozliczeniowych, ulg podatkowych, itp.