Wielu turystów co roku przyjeżdża odpocząć od zgiełku miasta w malowniczo położonym nad Wisłą Kazimierzu Dolnym.

Kazimierz Dolny oferuje wiele opcji noclegowych, w tym pensjonaty, hotele oraz domki, gdzie rodziny mogą spędzić wspólny czas. Ośrodek wypoczynkowy Moje Miejsce Kazimierz to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą wynająć dom dla całej rodziny. Na terenie ośrodka znajduje się parking, a domki są wyposażone w tarasy.

Noclegi dla niezapomnianego pobytu w Kazimierzu Dolnym

Odpocznij w komfortowych noclegach w Kazimierzu Dolnym

Na centralnym placu miasteczka, średniowiecznym rynku, odbywa się życie miasta, w tym festiwale, jarmarki i wystawy artystów. Otaczające rynek kamienice pochodzą głównie z okresu powojennego, ale trzy starsze budynki wyróżniają się na tle pozostałych. Dwie z nich to kamienice braci Przybyłów z 1615 roku, będące wyjątkowymi renesansowymi budowlami. Trzecią jest XVIII-wieczna kamienica Gdańska, nawiązująca do dawnych kontaktów handlowych z Gdańskiem.

Warto zwrócić uwagę na kamienice przy ulicy Senatorskiej, gdzie mieszkali najbogatsi kupcy, w tym Bartłomiej Celej, który wybudował Kamienicę Celejowskich. Obecnie w budynku mieści się Muzeum Nadwiślańskie. Charakterystycznym elementem rynku jest XIX-wieczna studnia, z której woda przyciąga powracających turystów. Inne studnie można znaleźć również w górnej części rynku oraz przy ulicach Lubelskiej i Krakowskiej. Ośrodek Moje Miejsce Kazimierz to idealna baza wypadowa do zwiedzania Kazimierza Dolnego czy sąsiedniego Janowca. Oferuje liczne atrakcje dla dzieci, takie jak animacje, plac zabaw, trampoliny, boiska do piłki nożnej i tenisa, dzięki czemu goście w każdym wieku znajdą tutaj rozrywkę. Wieczorami można korzystać z ogniska lub grilla.

Bezpieczne i wygodne kazimierz nad wisłą noclegi to świetna baza do odkrywania uroków tego miejsca. Można wybrać się na rejs po Wiśle, popłynąć promem do Janowca, zwiedzić malownicze miasteczko na rowerze lub pieszo. Warto również podziwiać unikatową architekturę Kazimierza Dolnego oraz skorzystać z rejsu statkiem po Wiśle. Kazimierz Dolny ma wiele do zaoferowania turystom w każdym wieku.