Dbałość o uzębienie jest bardzo ważna zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych.

Niestety w wyniku różnych sytuacji w uzębieniu wielu osób pojawiają się różnego rodzaju ubytki. Osoby starsze bardzo często decydują się na zakup i dopasowanie protezy do własnych potrzeb, jednak rozwiązanie to jest praktyczne w przypadku utraty większości albo wszystkich zębów. Pojedyncze zęby można z kolei odbudować korzystając z implantów oferowanych przez bardzo wiele profesjonalnych klinik dentystycznych.

Nowoczesne implanty zębów – podstawowe informacje

Najważniejsze cechy nowoczesnych implantów

W dzisiejszych czasach, nowoczesne gabinety i centra stomatologiczne korzystają z innowacyjnych rozwiązań technologicznych podczas tworzenia i osadzania implantów zębowych. W porządnych placówkach implanty są wykonywane cyfrowo, zgodnie z potrzebami pacjentów. Specjalistyczne skanery i inne urządzenia, dokonują oceny uzębienia pacjenta. Na podstawie dokładnych pomiarów projektowane i tworzone są implanty, dzięki którym można odzyskać pełne uzębienie i atrakcyjny uśmiech.

Zaawansowane narzędzia technologiczne pozwalają na tworzenie implantów charakteryzujących się biozgodnością oraz doskonałym wyglądem. Rozwiązania takie nie powodują żadnych uczuleń ani podrażnień. Zapewniają również odpowiedni poziom szczelności, niską przepuszczalność termiczną oraz są mocne, odporne na uszkodzenia i wiele innych czynników. Oznacza to, że pod każdym względem nie ustępują normalnemu uzębieniu. Oprócz implantów, ciekawymi rozwiązaniami są specjalne korony nakładane na spiłowane zęby.

Godne uwagi są między innymi korony Lava dostępne na stronie maternadental.pl/uslugi/korony-lava-inspiration. Są one nakładane na specjalnie spiłowane zęby. Dzięki temu pacjent może się cieszyć zdrowym, atrakcyjnym uśmiechem i prostymi zębami. Takie nowoczesne rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale również bardzo trwałe i praktyczne. Nic więc dziwnego, że sięga po nie coraz więcej osób mających problemy z ubytkami lub nieestetycznym uśmiechem.