Obecnie wiele osób decyduje się na zakup płytek wzorzystych, mogą to być płytki z wzorami geometrycznymi, roślinnymi, fantazyjnymi, mozaiki, patchworki, znajdziemy płytki w różnych stylach i kształtach, również płytki dzielone, które pozwolą na ciekawe i niecodzienne aranżacje w kuchni czy łazience.

Płytki z wzorami mogą posłużyć do stworzenia ściany akcentującej, która wyróżni się i będzie kontrastować z pozostałą przestrzenią wyłożoną gładkimi płytkami w pasującej kolorystyce. Dodanie takiej dekoracji w łazience tworzy natychmiastowy punkt centralny i pozwala całkowicie zmienić projekt wnętrza na ciekawszy.

Wprowadź do swojego wnętrza płytki z wzorami

Dekorowanie pomieszczeń wzorzystymi płytkami

Możemy w ten sposób podzielić łazienkę na strefy, przykładowo płytki wzorzyste położyć pod prysznicem, za umywalką i lustrem, obudować nimi wannę. Innym sposobem wykorzystania geometrycznych płytek jest kuchnia. Możesz sprawić, że będą one wyglądały szczególnie efektownie, gdy zostaną dodane jako panel z tyłu lub z boku wyspy kuchennej lub blatu, dookoła okna. Alternatywnie możesz również użyć płytek wzorzystych jako pełnej ściany kuchennej lub na całej podłodze. Możemy również dowolnie mieszać wzory płytek utrzymanych w tej samej kolorystyce, wszystko zależy od naszej wyobraźni i gustu oraz efektu, na jakim nam zależy.

W przypadku większości łazienek użytkownicy wybierają ciepłe odcienie i jasną biel, aby przeciwdziałać chłodnym błękitom, które są stereotypowe w łazience. Jednak wiele osób decyduje się na połączenie czerni i bieli, styl monochromatyczny, aby uzyskać łazienkę elegancką, a jednocześnie dodać jej klasy. W takim stylu również znajdziemy płytki wzorzyste, gdzie czarne ornamenty są na białym lub kremowym tle. Możemy wybrać płytki w odcieniach ciepłych, jak żółty, pomarańczowy, brązowy czy czerwony, lub w odcieniach chłodnych, jak niebieski, zielony, biały, szary.

Ciekawym pomysłem na ożywienie łazienki czy kuchni będą również płytki wzorzyste Realonda z motywami roślinnymi, które znajdziesz na stronie http://eplytki.bbart.pl, możemy je uzupełnić gładkimi płytkami, stworzyć z nich dekoracyjny pas czy ścianę akcentującą. Korzystając z płytek wzorzystych, możesz odświeżyć każde pomieszczenie, tworząc przyjazne otoczenie z odrobiną koloru. Płytki wzorzyste znajdziemy w różnych stylach, będą zatem pasować do każdego wnętrza, zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego.