Posiadaczy aut można sklasyfikować na dwie grupy.

Pierwszą grupą będą osoby, dla których samochód to jedynie środek transportu z miejsca A do miejsca B i nie ważne jest czy auto jest czyste czy brudne, czy lśni, a może czy brud zaczyna odpadać już razem z płatami rdzy. Druga grupa to natomiast osoby, które uporczywie bez zająknięcia raz w tygodniu kompleksowo myją swoje auto zaglądając namoczoną gąbką i szczotką praktycznie w każdy zakamarek nadwozia swojego auta. Myją auto do momentu, kiedy odbijające się słońce w lakierze nadwozia czy aluminiowych felg zacznie ich totalnie oślepiać.
Osoby, które dość szczegółowo zajmują się pielęgnacją swojego auta posiadają w swoim arsenale naprawdę wiele produktów. Począwszy od pian aktywnych, które mogą nałożyć dzięki specjalnym pianownicom podłączanym do przydomowej myjki ciśnieniowej, poprzez szampony, które w połączeniu z odpowiednią gąbką pozwolą nam doczyszczenie wszelkich zakamarków nadwozia. Po osuszeniu auta specjalnymi ściereczkami z mikrofibry każdy zapaleniec zabiera się za dalszą pracę, choć dla większości z nas mogłoby się wydawać, że na tym etapie powinien kończyć się proces mycia auta. Czy tylko karoseria zasługuje na woskowanie?

Nic bardziej mylnego, ponieważ osoby, które szczegółowo dbają o swoje auta dodatkowo raz na kilka miesięcy nakładają specjalny wosk na powierzchnię lakiery, by wydobyć jego barwę jak również zapobiegać nadmiernemu brudzeniu się.

Jednak przed nałożeniem wosku należy zadbać o odpowiednią dekontaminację, a więc usunięcie takich zanieczyszczeń jak drobinki metalu czy smoła docierająca do progów i drzwi spod kół naszego samochodu. Podobnie jest z felgami. Używa się deironizerów do kompletnego wyczyszczenia felg. Jednak czy felgi się woskuje? Jak najbardziej. Na rynku istnieje obecnie mnóstwo produktów, które możemy nałożyć na powierzchnię felg tuż po ich dokładnym umyciu. Większość z nich znajdziemy tutaj https://detailingstore.pl/42-woski-i-powloki-do-felg. Dlatego jeśli nie chcesz za każdym razem walczyć z osadem z klocków hamulcowych na swoich felgach sprawdź produkty pod wyżej podanym linkiem.