Fakt, że nikotyna uzależnia, jest dobrze znanym faktem naukowym.

To sprawia, że ​​niektórym osobom niezwykle trudno jest zerwać z nałogiem. Dowiedz się jak najwięcej o rzucaniu palenia, aby mieć po swojej stronie odpowiednie narzędzia.Czasami, gdy próbujesz rzucić palenie, pomocne mogą być taktyki zastraszania. Zeskanuj kilka zdjęć pacjentów z rakiem, osób, które znacznie się postarzały z powodu papierosów lub uszkodzonych płuc. Miej je na widoku przez cały czas, a mogą cię po prostu przestraszyć, abyś trzymał się z dala od tych niebezpiecznych papierosów.Czasami ludzie myślą, że mogą rzucić palenie, przechodząc na produkt, taki jak tytoń do żucia. To nie jest dobry pomysł, ponieważ tytoń do żucia zwykle zawiera więcej nikotyny. Możesz skończyć po prostu zastępując jeden nałóg innym. Jeśli naprawdę chcesz produktu, który pomoże ci rzucić palenie, wypróbuj zamiast tego gumę nikotynową. Możesz powoli zwężać dziąsło. Zwykle nie sprzedają coraz słabszych wersji tytoniu do żucia.Rzucając palenie, traktuj każdy dzień tak, jak nadchodzi. Zamiast skupiać się na tym, aby nigdy więcej nie wypić papierosa, po prostu skoncentruj się na tym, aby nie zapalać się dzisiaj. Krótka oś czasu może pomóc Ci pozostać na dobrej drodze, zamiast martwić się o to, co będzie dalej. Kiedy już zdecydujesz się na krótkoterminowe rzucenie palenia, myślenie o dłuższej perspektywie będzie łatwiejsze.Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że chociaż zimny indyk może działać na jedną osobę, może nie działać na Ciebie. Ludzie myślą, że mogą sami rzucić palenie i wracają tylko dlatego, że próbowali zbyt dużo i zbyt szybko. Możesz potrzebować pomocy w rzuceniu palenia, takiej jak plaster nikotynowy.Jeśli palisz w domu, dokładnie posprzątaj swoją przestrzeń życiową, gdy zdecydujesz się rzucić palenie. Umyj ściany, zasłony i zasłony oraz umyj dywan i tapicerkę szamponem. Przestań palić na zawsze dzięki tym super wskazówkom

To sprawi, że Twój dom będzie pachniał wspaniale i sprawi, że wejście do Twojego domu nie spowoduje konieczności palenia.Myślenie o wszystkich korzyściach, jakie odniesiesz, gdy rzucisz palenie, może dać ci motywację, której potrzebujesz.

Zaoszczędzisz pieniądze, poczujesz się zdrowszy, nie będziesz pachniał papierosami i będziesz żył dłużej. Jeśli masz dzieci, pomyśl, jak bardzo cię potrzebują.Spróbuj przyznać sobie nagrody, gdy osiągniesz ważne kamienie milowe. Zaplanuj te nagrody z dużym wyprzedzeniem. Opracuj listę różnych rodzajów nagród w zależności od osiągniętego kamienia milowego, aby uzyskać dodatkową motywację. Umieść listę w miejscu, w którym będziesz mógł ją codziennie przeglądać. To może być właśnie to, co motywuje cię, gdy czujesz pokusę.Jeśli masz przyjaciela lub ukochaną osobę, która ma trudności z rzuceniem palenia, powinieneś spróbować podzielić się z nimi niektórymi bolesnymi prawdami dotyczącymi palenia. Staraj się być szczery i wyrozumiały, kiedy przekazujesz te informacje, aby zrozumieli, że próbujesz im pomóc i że nie próbujesz ich atakować.Wybierz datę rzucenia palenia i trzymaj się jej. Zrób wielką sprawę z tej daty. Zapisz to w swoim kalendarzu, a nawet rozważ zorganizowanie jakiejś ceremonii, aby oznaczyć datę dla siebie. Musisz zaszczepić sobie w głowie tę datę – jej wagę – abyś mógł wykorzystać ją jako kierowcę, który utrzyma zadanie na dłuższą metę.Jedną z rzeczy, która bardzo komplikuje zerwanie z nałogiem palenia, jest uzależniająca nikotyna. Rzucenie palenia jest dla wielu trudne fizycznie i emocjonalnie. Możesz znacznie uprościć ten proces, postępując zgodnie ze wszystkimi zamieszczonymi tutaj poradami. Dzięki tym przydatnym wskazówkom oraz długoterminowemu zaangażowaniu i poświęceniu możesz wreszcie rzucić palenie na dobre.