Co to jest astma? Astma występuje, gdy oskrzela w płucach kurczą się w wyniku wyzwalaczy.

Te skurcze mogą powodować stan zapalny i nadprodukcję śluzu, utrudniając oddychanie. Astma jest przerażającym stanem, ale możesz odzyskać swoje ciało dzięki konserwacji. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci w radzeniu sobie z tą przewlekłą chorobą.Kiedy na zewnątrz jest wilgotno, dla osób cierpiących na astmę najlepiej jest pozostać w domu. Liczba pyłków jest wysoka podczas dużej wilgotności, co może powodować zaostrzenie astmy. Dobrym pomysłem jest również pozostawanie w środku, gdy zmieniają się pory roku z tych samych powodów, co wilgotność.Leki, które pomogą ci kontrolować objawy ataku, to doustne kortykosteroidy i leki rozszerzające oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela, zwykle określane jako „leki ratunkowe”, są zwykle wdychane, ale są również dostępne w postaci płynów, tabletek lub można je wstrzykiwać. Są to najpopularniejsze formy „leków ratunkowych”, jakie można uzyskać.Leki mogą być przyjmowane regularnie w celu kontrolowania stanu zapalnego w drogach oddechowych. Jednymi z takich leków są kortykosteroidy wziewne, takie jak modyfikatory kromolynowe i leukotrienowe. Skonsultuj się z lekarzem, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Być może będziesz musiał wypróbować kilka z nich.Jeśli masz astmę i przeziębisz się, staraj się unikać leków obkurczających naczynia krwionośne. Leki te mogą powodować kołatanie serca u pacjentów z astmą i nasilać objawy astmy. Idź do swojego lekarza, gdy będziesz przeziębiony, a on będzie mógł przepisać leki, które są bezpieczne w użyciu.Kiedy wiesz, że masz astmę, ćwicz umiarkowanie. Nadmierna i długotrwała aktywność fizyczna może generować ataki astmy. Niektórzy ludzie mają ataki tylko podczas tych ćwiczeń. Życie z astmą: co zrobić, jeśli zdiagnozowano u Ciebie.

Pamiętaj, aby oddychać przez nos podczas ćwiczeń, ponieważ oddychanie zimnym powietrzem przez usta może wywołać twoje ataki.Jeśli cierpisz na astmę, możesz sprawdzić, czy nie masz alergii na określone pokarmy lub środowisko.

Istnieje wiele rzeczy, które mogą przyczynić się do tego, takie jak zwierzęta domowe, środki czystości, poduszki z pierza lub łóżko, a nawet niektóre perfumy. Produkty mleczne, a także produkty rafinowane, takie jak biała mąka i cukier, prawdopodobnie powodują.Dowiedz się, jakie rzeczy powodują zaostrzenie astmy i unikaj tych rzeczy lub kontroluj objawy. Jeśli masz astmę, najprawdopodobniej jest ona wywoływana przez takie rzeczy, jak przebywanie w pobliżu zwierząt lub pyłki. Większość astmatyków również nie toleruje dymu. Postaraj się unikać kontaktu z substancjami, o których wiesz, że mogą wywoływać objawy.Pamiętaj, aby przyjmować wszystkie leki na astmę zgodnie z zaleceniami lekarza, nawet jeśli ostatnio nie odczuwałeś żadnych objawów. Brak objawów nie oznacza, że ​​astma ustąpiła; to po prostu oznacza, że ​​twoje leki działają! Obejmuje to leki zapobiegawcze, a także inhalator ratunkowy.Częstym wyzwalaczem astmy jest dym tytoniowy. Dym jest drażniący i zaostrza astmę. Jeśli masz astmę, trzymaj się z dala od dymu i upewnij się, że nikt nie pali w pobliżu, w samochodzie lub w domu. Możliwe, że astma może być również podrażniona przez opary, silne zapachy, zmiany pogody lub zanieczyszczenie powietrza.Jeśli masz astmę, powinieneś unikać miejsc o wysokim poziomie kurzu. Pył może bardzo łatwo wywołać atak astmy. Niektóre miejsca o wysokim poziomie kurzu to strychy, piwnice i niezamieszkane domy, które były niezamieszkane przez pewien czas. Jeśli musisz wejść w zakurzone miejsce, nie używaj żadnych wentylatorów. Wentylatory rozniosą kurz wokół ciebie.Jak widzisz, astma nie musi rządzić Twoim życiem. Dobre życie z astmą wymaga jedynie gromadzenia informacji o objawach i bliskiej współpracy z lekarzem. Dzięki lekom i zmianom stylu życia możesz odzyskać życie z astmy i cieszyć się nową wolnością!