Remontując mieszkanie wiele osób szczególną uwagę zwraca na łazienkę i kuchnię, często jest tam najwięcej pracy, musimy dobrać różnego rodzaju elementy, z pewnością dużą rolę w tym przypadku będą odgrywały odpowiednie płytki.

W łazience powinniśmy zwrócić uwagę, że jeżeli usuwamy stare płytki powinniśmy sprawdzić w jaki sposób były one mocowane. W wielu wypadkach w starym budownictwie była to gruba warstwa cementu. Z pewnością zdjęcie jej będzie bardzo dobrym pomysłem. Wnętrze łazienki może się wówczas co powiększyć, dlatego też warto skuć stary cement, czy też stary klej ze ściany. Kolejnym krokiem będzie odpowiednie przygotowanie podłoża, obecnie coraz częściej stosuje się płyty gipsowo-kartonowe, które można przyczepić bezpośrednio do ściany, za pomocą specjalnego stelaża. Oczywiście w tym wypadku wybieramy płyty wodoodporne, dzięki nim będziemy mieli pewność iż wytrzymają one przez wiele lat. Kiedy powierzchnia jest już w przygotowana za pomocą płyt, powinniśmy także zwrócić uwagę na wzmocnienie powierzchni, w tym wypadku warto zastosować preparat gruntujący.

Z pewnością wzmocni on warstwę wierzchnią, płytki będą lepiej się trzymały.

Kolejnym etapem będzie z pewnością wybranie odpowiedniego kleju, obecnie są to bardzo nowoczesne kleje, które możemy zakupić w workach przykładowo 20 czy też 25 kilogramowych. Można je szybko rozmieszać w wiadrze dolewając wody. Obecnie coraz więcej osób decyduje się we własnym zakresie układać płytki, nowoczesne kleje ułatwiają to zadanie, należy oczywiście pamiętać o rozprowadzeniu kleju w sposób właściwy, mogą służyć do tego specjalne pace ząbkowane. Dzięki temu za pomocą charakterystycznego grzebienia możemy dobrze rozprowadzić klej na dalej powierzchni. Powinniśmy oczywiście zastanowić się nad rodzajem płytek. Obecnie mamy ich do wyboru bardzo wiele różnych modeli, jeżeli chodzi o wielkość, grubość czy też kolorystykę. Warto zwrócić uwagę na płytki keep calm opoczno, są to bardzo eleganckie płytki, które możemy z powodzeniem stosować w naszych łazienkach. Oczywiście możemy je odpowiednio docinać, wybierać odpowiednie wielkości i kształty. Powinniśmy także pamiętać o odpowiednim oświetleniu naszej łazienki czy też kuchni, dzięki temu efekt naszych płytek, kolorystyka może zostać odpowiednio podkreślona.