Wybierając płytki do naszej łazienki lub też do kuchni powinniśmy zwrócić uwagę na ich właściwości, chodzi tutaj o odporność na ścieranie, antypoślizgowość czy też nasiąkliwość.

Będą to bardzo istotne parametry dla codziennego użytkowania. Wybierając płytki o dobrych parametrach będziemy mogli cieszyć się nimi przez lata. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku płytek podłogowych najczęściej wybieramy gres szkliwiony, warstwa szkliwa będzie chroniła płytkę przez zachlapanie wodą. W następstwie zalania płytka mogłaby się odbarwiać, dlatego szkliwo będzie świetną ochroną nie tylko przed wilgocią, ale także przed różnego rodzaju mydłem, szamponem czy też środkami czyszczącymi.

Jakie płytki najlepiej sprawdzą się na podłodze?

Na jakie cechy płytek trzeba zwracać uwagę?

Inną właściwością, na którą trzeba zwrócić uwagę kupując płytki, jest antypoślizgowość. Jest ona wyrażona w wartościach od 9 do 13, przy czym im wartość jest większa, tym płytki są bardziej bezpieczne, będą one mniej śliskie. Z całą pewnością będzie to ważne we wszystkich pomieszczeniach, zwłaszcza w łazience, gdzie możemy się łatwo poślizgnąć. Pamiętajmy także, iż wchodząc do przedpokoju po deszczu czy też zimą możemy wnieść śnieg czy wodę, wówczas również płytki będą bardziej śliskie. Dlatego antypoślizgowość z pewnością jest ważnym czynnikiem podczas zakupu, warto sprawdzić parametr R na pudełku czy też na stronie internetowej, gdzie kupujemy płytki.

W ten sposób będziemy mogli wybrać płytki o najlepszych właściwościach, dodatkowo także warto wybrać płytki, które mają niski współczynnik ścieralności. Oczywiście zwracamy uwagę na wysokość płytek, płytki z gresu szkliwionego mogą posiadać wysokość 10 czy też 12 mm, warto zwrócić na to uwagę, kiedy będziemy dobierali wysokość podłóg w naszych pomieszczeniach. Naturalnie na ścianie możemy zastosować płytki cieńsze, będą to płytki ceramiczne, oczywiście możemy wybrać różną kolorystykę płytek, mogą być to płytki jasne, w kolorze jednolitym lub też przykładowo płytki imitujące kamień, może być to marmur czy też granit.

Bardzo dobrym wyborem będą płytki model Torano, znajdziemy w tym przypadku płytki o wymiarach 120 x 120 cm czy też większe płytki 120 x 240 cm, które świetnie będą nadawały się do ułożenia w dużym holu, poczekalni. Płytki Terrano możemy zakupić na stronie internetowej https://plytkionline.pl/pl/c/Torano/577, dostępne są także inne wymiary przykładowo 60 x 60 cm czy też 80 x 80 cm. Dobierzemy do nich także odpowiednie listwy podłogowe.