Jeśli kiedykolwiek widziałeś te reklamy chwalące się szkołami technicznymi, to już wiesz, że kariery takie jak projektowanie stron internetowych są bardzo poszukiwane.

Być może nie wiedziałeś jednak, że nie musisz uczęszczać do specjalnej szkoły ani brać udziału w kursie, aby nauczyć się projektowania stron internetowych. Możesz zdobyć potrzebne umiejętności, korzystając z poniższych wskazówek.Upewnij się, że Twoje strony internetowe nie są zbyt długie. Masz tylko jedną szansę na zrobienie pierwszego wrażenia, a jeśli najważniejsza treść znajduje się „poniżej części ekranu”, może nawet nie zostać przeczytana. Jeśli masz dużo powiązanych treści, które muszą pozostać razem, rozważ podzielenie ich na sekcje i dodanie linków do każdej sekcji.Utrzymuj swoje strony w rozsądnej długości. Dodaj treść poprzez nowe strony w swojej witrynie, zamiast umieszczać ją na końcu strony głównej. W większości czytelnicy niechętnie kontynuują przeglądanie strony, która wydaje się przewijać w nieskończoność. Jeśli musisz mieć dużo treści na jednej stronie, umieść hiperłącza u góry i w sekcjach na całej stronie. Pozwala to użytkownikom na poruszanie się po dostępnej treści bez nadmiernego przewijania.Biała przestrzeń jest ważną częścią projektowania stron internetowych, więc nie bój się jej używać. Zaśmiecanie stron internetowych zbyt dużą ilością obrazów lub zbyt dużą ilością tekstu lub używanie rozpraszającego tła tylko zirytuje odwiedzających. Biała przestrzeń może sprawić, że ważne elementy Twojej strony będą bardziej widoczne.Umożliwić użytkownikom anulowanie akcji, jeśli chcą to zrobić. Może to obejmować wypełnianie formularzy, przeglądanie witryny lub rejestrowanie się w celu otrzymywania biuletynów. Jeśli nie dajesz swoim użytkownikom opcji anulowania czegoś, oznacza to, że zmuszasz ich do zrobienia czegoś, co może sprawić, że użytkownicy będą się obawiać dokonywania przyszłych zakupów lub w ogóle wracania do Twojej witryny.Pamiętaj, aby przeprowadzić dobre badanie słów kluczowych. Chociaż chcesz skupić się głównie na dostarczaniu odpowiednich treści swoim widzom, ważne jest, aby najpierw stworzyć zdrową bazę klientów. Wiedza o tym, które słowa kluczowe pomogą odwiedzającym znaleźć Twoją witrynę, pomoże.Aby uzyskać najlepszy układ, upewnij się, że wybrane kolory tła i czcionki są kojące dla oczu. Sprawdzone porady dotyczące efektywnego projektowania stron internetowych dla Ciebie

Wybranie ruchomego tła lub neonowych kolorów może utrudnić ludziom czytanie i spowodować przejście do innej witryny internetowej.

Dołącz jednak zdjęcia, aby podzielić zawartość i uzupełnić witrynę.Jeśli nie czujesz się pewnie w żadnej dziedzinie podczas projektowania strony internetowej, poproś kogoś o pomoc. Możesz znaleźć pomoc od znajomego lub od nieznajomych w miejscach takich jak fora internetowe. Tylko upewnij się, że nie zajmujesz się niczym, nie wiedząc najpierw, co robisz.Aby upewnić się, że Twoja witryna działa tak, jak ją projektujesz, przetestuj ją w jednej z przeglądarek, takiej jak Internet Explorer. Gdy testujesz witrynę w trakcie jej tworzenia, możesz szybko naprawić wszelkie problemy, które mogą pojawić się po Twoim życiu. Gdy Twoja witryna zostanie uruchomiona, chcesz, aby odwiedzający mogli zobaczyć, jak wszystko działa poprawnie.Skorzystaj ze swojej gramatyki i sprawdzania pisowni. Tak, niektóre błędy mogą zostać ominięte przez niektórych odbiorców, ale nie ominą wszystkich. Możesz z tego powodu stracić część odbiorców, zwłaszcza jeśli często popełniasz błędy. Postaraj się poprawić gramatykę i pisownię w swojej witrynie.Oczywiście nie znajdziesz wszystkich wskazówek pod słońcem w jednym artykule. Żaden artykuł nie jest tak długi. Jednak dzięki tym wskazówkom powinieneś być w stanie opanować projektowanie stron internetowych.Po opanowaniu tych kilku technik możesz zacząć poszerzać swoją bazę wiedzy i ostatecznie rozszerzyć zakres swoich projektów.