W naszych domach i firmach bezpieczeństwo jest zazwyczaj najbardziej pożądane.

Niezależnie od tego, czy stoimy na skraju ganku, czy podziwiamy krajobrazy na balkonie, wielu z nas często nie docenia znaczenia siatek zabezpieczających. Zainstalowanie trwałych balkonowych siatek ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ogólnego bezpieczeństwa w domu, ale zapobiega również siadaniu na balustradach ptaków i zanieczyszczaniu przez nie balkonów i tarasów.

Siatki zabezpieczające balkony przed ptakami

Siadaniu ptaków na balkonach zapobiegnie siatka przeciw gołębiom

Siatki bezpieczeństwa zapewniają stabilność na balkonie, co jest szczególnie ważne dla dzieci i osób starszych. Aby pomóc chronić ciekawskie dzieci i domowe zwierzęta, siatki na balkon zapewniają niezbędną barierę przed upadkiem z wysokości. Siatki przeciw ptakom są wykonane z polietylenu lub polipropylenu, a niektóre z nich mogą być rozciągane w celu wytworzenia lekkiej i wytrzymałej siatki, która jest zwykle używana do zastosowań poziomych. Siatka z tworzywa sztucznego jest wytwarzana w procesie ciągłym, co skutkuje stabilną strukturą siatki, w której rozmiar otworu jest utrzymywany na stałym poziomie, w przeciwieństwie do produktu tkanego lub dzianego. Siatka taka jest zwykle używana w zastosowaniach pionowych.

Jednym z głównych problemów związanych ze stosowaniem siatek na ptaki do ochrony budynków jest to, że więcej niż jeden gatunek ptaków może gnieździć się w okolicy. Na przykład, jeśli budynek został zabezpieczony przed gołębiami za pomocą siatki na gołębie o oczkach 50 mm, szpaki czy wróble będą mogły przedostać do obszaru pokrytego siatką, potencjalnie powodując więcej problemów dla właściciela nieruchomości. Gdyby jednak 28-milimetrowa siatka na szpaki została zastosowana poziomo, tak aby oba gatunki były wykluczone z obszaru pokrytego siatką, rozmiar oczek byłby wystarczająco mały, aby gołębie mogły po niej chodzić i siadać.

Oczywiście siatka przeciw gołębiom to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań zabezpieczających balkony przed siadaniem i gniazdowaniem ptaków. Możemy w ten sposób również ustrzec się przed odchodami ptaków, szczególnie jeśli mieszkamy na wyższych piętrach budynku.