Nasze codzienne menu powinno być zróżnicowane, zdrowe z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na spożywanie warzyw i owoców.

Będą one bardzo dobrym źródłem minerałów, witamin które z pewnością będą bardzo pozytywnie wpływały na nasz organizm. Oczywiście właściwa dieta to dostarczanie kompleksowych składników które mają za zadanie dodanie nam energii, regulacje działania organów wewnętrznych. Dlatego warto wiedzieć jakie składniki powinna posiadać właściwa, zdrowa dieta.

Co powinna dostarczać zdrowa dieta?

Produkty niezbędne w zdrowej i zbilansowanej diecie

Produkty pełnoziarniste napełniają cię dłużej i zawierają więcej składników odżywczych niż produkty z białej mąki. Błonnik pokarmowy z pełnych ziaren zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2, zaburzeń metabolizmu lipidów, raka okrężnicy i chorób układu krążenia. Produkty zbożowe są ważną częścią zdrowej diety. Dostarczają węglowodany, a jako wariant pełnoziarnisty dostarczają również dużo błonnika oraz minerały i witaminy i minerały. Węglowodany są ważnym źródłem energii, warto pamiętać że pełnoziarniste produkty zbożowe są sycące i mają doskonałe właściwości zdrowotne.

Warzywa i owoce dostarczają wielu składników odżywczych, błonnika i fitochemikaliów oraz przyczyniają się do uczucia sytości. Jedzenie warzyw i owoców zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia oraz wielu innych, bardzo pozytywnie wpływając na stan naszego zdrowia. Warzywa i owoce są pod względem ilościowym największą grupą produktów spożywczych w pełnowartościowej diecie i dodają menu dużo koloru i różnorodności. Z pewnością każda dieta powinna być kompleksowa, dlatego też nie możemy zapominać o spożywaniu odpowiedniej ilości ryb, które posiadają zdrowe kwasy tłuszczowe.
Oczywiście w stworzeniu zdrowej, prawidłowej diety może pomóc nam specjalista dietetyk, w całym kraju znajdziemy poradnie dietetyczne poznań jest miastem gdzie także możemy liczyć na tego rodzaju konsultację. Dzięki temu będziemy mieli pewność iż nasza dieta jest pełna, uwzględnia wszystkie składniki które powinny znaleźć się w zdrowej diecie.