Gdybyś był w stanie uratować życie zwierzaka, czy byłoby to coś, co byś zrobił? Wiele kotów jest dostępnych dla tych, którzy mogą zaoferować kochający dom.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o opiece nad nowym kotem, czytaj dalej.Upewnij się, że trzymasz wszystkie zalecane wizyty u weterynarza Twojego kota. Twój kot powinien regularnie otrzymywać szczepionki, aby zapobiec problemom zdrowotnym. Staraj się mieć tego samego weterynarza przez całe życie swojego zwierzaka. Ten jeden weterynarz będzie świadomy historii kota.Jeśli Twój kot ma nadwagę, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, musisz dostosować ilość jedzenia, które im podajesz, a po drugie, musisz sprawić, by ćwiczyli. Kup zabawki dla kotów lub baw się nimi sam, aby upewnić się, że otrzymują aktywność, której potrzebują, aby schudnąć.Twój kot najprawdopodobniej spędza sporo czasu na pielęgnacji. Kule włosowe są częstsze u kotów długowłosych. Aby pomóc kotu, jeśli ma ten problem, powinieneś kupić karmę specjalną. Są to specjalnie opracowane karmy dla kotów, które pomagają zmniejszyć występowanie kul włosowych, co jest dobre nie tylko dla Twojego kota, ale także dla Ciebie i Twoich stóp w środku nocy.Nie ucz podstaw korzystania z kuwety. To nie jest coś, czego trzeba się uczyć. W rzeczywistości przychodzi im to naturalnie. Nie wpychaj kota na siłę do pudełka, bo spowodujesz jego uraz.Kiedy kocia kuweta zaczyna być szorstka i wytarta na dnie, czas ją wymienić. Jeśli zostawisz go w ten sposób, spowoduje to gromadzenie się odpadów w uszkodzonych miejscach. Twój kot może być bardzo urażony zapachem i zdecydować się na skorzystanie z łazienki w innym miejscu w domu.Nie próbuj trzymać kota, gdy wyraźnie próbuje uciec. Najlepszy przewodnik przetrwania właściciela kota online

Nie sprawi to, że kot poczuje się bliżej Ciebie i może skłonić go do unikania Cię w przyszłości.

Delikatnie podnieś kota i połóż go na kolanach. Jeśli czujesz, że wierci się, żeby uciec, pozwól mu odejść.Większość kotów uwielbia wylegiwać się na Twoich kolanach. Tak przytulne, jak to tylko możliwe, nie zawsze jest wygodne. Jeśli Twój kot ma ulubione miejsce, na przykład na kolanach przy komputerze, może być trudno załatwić sprawy. Kupienie legowiska dla kota i umieszczenie go tuż obok krzesła może pomóc kotu zaspokoić potrzebę przebywania blisko ciebie.Większość lekarzy weterynarii zaleca karmienie kota karmą w puszce, w przeciwieństwie do suchej karmy w pudełku lub torbie. Dzieje się tak, ponieważ żywność w puszkach zawiera więcej wody, tłuszczu i białka niż odmiany suche. Łatwiej jest również spożywać kotom z problemami z zębami.Jeśli Twój kot niedawno urodził się, upewnij się, że ma bezpieczne, prywatne miejsce, w którym może się nim zająć. Kotki mogą się bać obcych lub głośnego hałasu, co czasami prowadzi do zmniejszenia produkcji mleka. Mogą również ukryć kocięta w miejscach, w których nie możesz ich znaleźć, takich jak szafy lub pod łóżkami.Kiedy nakłaniasz małego kociaka do jedzenia suchej karmy dla kociąt, bądź cierpliwy. Na początku zwykle po prostu bawią się jedzeniem. Może to trochę potrwać, ale w końcu dowiedzą się, że powinni to jeść, a nie bawić się nim. Jeśli pokarm zostanie najpierw zwilżony mlekiem, kociak może się do niego szybciej przyzwyczaić.Powinieneś czuć się dumny ze swojej zdolności do opieki nad kotem. Zaoferowałeś, że oddasz swój dom i swoją miłość swojemu zwierzęciu. Więzi, które tworzysz ze swoim kotem, przetrwają całe życie. Zadbaj o swojego kota, a będzie on Twoim towarzyszem przez długie lata.