Podczas gdy podłogi z kamienia oraz drewna naturalnego są niezmiennie popularne, w ostatnich latach pojawiły się niezwykle realistyczne płytki gresowe z efektem imitacji tych materiałów, trwałe, odporne na wodę, łatwe do utrzymania w czystości i w korzystnych cenach.

Również bogata kolorystyka i niezwykle ciekawe wzornictwo płytek zachęcają coraz więcej osób do wybrania gresu na ściany czy podłogi, zamiast kamieni naturalnych czy drewna.

Zalety płytek gresowych imitujących kamień

Dlaczego warto wybrać płytki gresowe z efektem kamienia

Płytki gresowe imitujące kamień są nie tylko piękne, ale również bardzo wszechstronne, pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, industrialnych, jak i bardziej tradycyjnych, rustykalnych. Płytki z efektem kamienia są odpowiednie do każdego stylu dekoracyjnego, jaki chcemy uzyskać w swoich wnętrzach. Płytki gresowe, które naśladują charakter i piękno kamiennej podłogi czy ściany, mają wiele zalet w porównaniu z ich naturalnymi odpowiednikami. Twardość i gęstość płytek gresowych sprawia, że one są trwałe i wytrzymałe, idealnie nadają się do zastosowania w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Płytki gresowe są również odporne na plamy, odpryski i zarysowania, co oznacza, że będą wyglądać dobrze przez wiele lat, zapewniają również łatwość konserwacji i utrzymania w czystości.

Płytki gresowe mogą wiernie odwzorować charakterystyczne cechy marmuru, trawertynu, łupka, granitu, betonu czy drewna, subtelnym wzorem naśladując wygląd naturalnych materiałów, co z pewnością wzbogaci wystrój wnętrza. Płytki możemy zakupić w różnych formatach i rozmiarach, aby dobrać je do wielkości pomieszczenia, można je łączyć lub stosować indywidualnie w celu uzyskania bardziej jednolitego efektu.

Płytki gresowe mogą nadać wnętrzom charakterystyczny wygląd pięknych naturalnych kamieni, ale z zachowaniem trwałości i niskich kosztów utrzymania gresu. Ciekawe płytki w stonowanej kolorystyce znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/OASIS/7507. Płytki gresowe są również mrozoodporne, a ponieważ nie nasiąkają, są odporne na blaknięcie i wymagają minimalnej konserwacji, są idealne do stosowania na zewnątrz, jak również w pomieszczeniach wilgotnych. Warto wybierać płytki w gatunku pierwszym, rektyfikowane, od wiodących producentów, aby jak najdłużej cieszyć się ich elegancją i pięknem.